Kamera… AKCJA!

Jakieś plany na weekend? Nie? Bardzo dobrze się składa, ponieważ już od 6 października rusza kolejna, już siódma, edycja Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja, która będzie miała miejsce oczywiście w kinie Wytwórnia oraz kinie Szkoły Filmowej w Łodzi.

Zapowiada się (jak zawsze zresztą) kupa dobrego kina i nie tylko. Znajdziecie tam najnowsze filmy z górnej półki, między innymi najświeższy film „Komuna” prekursora duńskiej Dogmy 95 – Thomasa Vinterberga, wraz z pokazem filmu „Festen”, którego recenzję na naszym blogu mogliście już przeczytać, a także obrazy docenione na największych festiwalach sztuki filmowej na świecie z ostatnich lat. Znajdzie się tam również nowe kino greckie, z premierą „Interruption” Yorgosa Zoisa, który zaistniał na zeszłorocznym festiwalu w Wenecji. Zobaczymy też nagrodzony w Gdyni, głośny film Tomasza Wasilewskiego „Zjednoczone stany miłości”. Oprócz nowości, znajdzie się też coś dla fanów klasyki, między innymi „Ukryte pragnienia” Bertolucciego, czy „Cinema paradiso” Tornatore.

Ale Kamera Akcja to nie tylko filmy. Festiwal ma do zaoferowania rownież warsztaty dla krytyków filmowych, na których można nauczyć się jak pisać recenzje, stworzyć wideo-esej, analizować filmy oraz wiele innych. Dodatkowym plusem Festiwalu są spotkania ze znanymi twórcami. W tym roku spotkamy się między innymi z kontrowersyjnym i dobrze wszystkim znanym Wojciechem Smarzowskim oraz wybitnym aktorem Bartłomiejem Topą. A gdyby Wam było mało, codziennie w klubie Żarty Żartami od godziny 22 na „Krytycznym afterparty” możecie w miłej atmosferze wymienić się wrażeniami z innymi entuzjastami.

Atrakcji jest sporo, a więc każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Serdecznie zapraszamy na Festiwal, a po dokładniejsze informacje odsyłamy na stronę kameraakcja.com.pl, gdzie znajdziecie opisy filmów, harmonogram wydarzeń, zapiszecie się na warsztaty i spotkania, a także nabędziecie karnet festiwalowy!  Do zobaczenia!